Наведіть камеру на QR код біля вольєра

ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА ЛАМА АЛЬПАКА

Альпака має загострену голову, ця особливість дозволяє їй дістатися до трави, що росте між камінням в горах. Альпаки мають довгу (до 38 см) шерсть, вона м’яка, гіпоалергенна. З вовни альпаки роблять традиційні для Перу національні теплі та м’які ковдри, пледи, одяг і аксесуари. Шерсть альпака міцніша за шерсть овець. Проживають вони в Південній Америці.

Травоїдні альпаки харчуються різноманітною рослинною їжею. Особливих переваг немає, тому кормом служать трава, молоді пагони чагарників, листя дерев і багато інших видів рослинності.

У природі альпаки живуть 15-20 років. Альпаки – стадні тварини, які відчувають себе в безпеці виключно в компанії своїх родичів. Стадо альпак складається з декількох сімейних груп. Очолює стадо найбільший альфа-самець, за ним в ієрархії слідують кілька самок наближених до ватажка, а потім молодняк.

Цікавий Факт

Свого часу альпаки сильно постраждали від іспанських конкістадорів. Завойовуючи імперію інків, ті безжально знищували не тільки індіанські храми, що були для них уособленням язичництва, а й бездумно знищували лам та альпак. Популяція цих тварин сильно скоротилася, так що вони перебували на межі зникнення. На щастя альпаки збереглися у важко доступній гірській місцевості, куди не змогли дістатися білі “цивілізатори”.

Розведення альпак протягом століть залишається важливою діяльність перуанських та болівійських селян.

З вовни альпак виготовляється, в тому числі і високоякісний дитячий одяг.