Наведіть камеру на QR код біля вольєра

РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН РОЖЕВИЙ ПЕЛІКАН

Пелікан рожевий — великий птах масою 10-12 кілограм, довжина крила у самців 70-75 см, у самиць — 64-69 см, розмах крил 1.7-2 метри. Пір’я дорослого птаха біле з рожевим відтінком. Махові пера крил чорні з білими стрижнями.

Цікавий Факт

 

Багато хто думає, що рожеві пелікани — це птахи, яких можна зустріти виключно у південних країнах. Та це не так. На території України пелікан є сезонним мігрантом. Зустрічається в Дунайському біосферному заповіднику та на придунайських водоймах, на лиманах у межиріччі Дністра і Дніпра.

 

 

Птах може полювати на свою здобич самостійно або групами. Під час колективного полювання пелікани утворюють півколо й, вдаряючи крилами по воді, заганяють рибу на мілководдя. Потім вони одночасно занурюють у воду свої великі дзьоби й дістають свою здобич.

Самка пелікана будує своє гніздо дуже швидко, за 2-3 дні. Самець допомагає самці: збирає траву, набиваючи нею горловий мішок, і приносить їй цей матеріал.

Пелікани є одними з найважчих летючий птахів. Та, як не дивно, їх скелет становить лише 1/10 частини від загальної ваги тіла.

Інколи “полювати” пелікану допомагають баклани, пікіруючи згори на зграю риби і підганяючи її до пеліканів.

Загальна кількість птахів, що зустрічається на території нашої держави, за підрахунками 2004 року, становить близько 15 тисяч птахів.