Наведіть камеру на QR код біля вольєра

РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ РИСЬ

Рись — рід хижих ссавців з родини кішачих. Рід містить 4 сучасні види, поширені в Євразії та Північній Америці. Рисі характеризуються тим, що їхні вуха увінчані пучком чорного волосся, а тіло з коротким хвостом і довгими ногами. Рисі мають 28 зубів замість звичайних 30 зубів.

Рись — типова кішка, хоча величиною з великого пса, якого частково нагадує своїм зменшеним тілом та довгими ногами. У рисі дуже характерна голова: порівняно невелика, округла і дуже виразна. Від інших котячих рисі відрізняються коротким хвостом, китичками на кінцях вух і довгими вібрисами. Маса тіла рисі від 5 до 30 кг. Забарвлення від середньо-коричневого до золотистого і бежево-білого, іноді з темно-коричневих плям, особливо на кінцівках. Всі види рисей мають біле хутро на грудях, череві й на внутрішніх сторонах ніг. Забарвлення, довжина шерсті й розмір лап можуть варіюватися в залежності від клімату в їх місці проживання.

Цікавий Факт

Наводячи цікаві факти про рись, слід зазначити відносини між цією твариною і людиною. Рись без проблем може зламати шию людині, але такі напади вельми рідкісні — вони прагнуть уникати людей. Існує повір’я, що побачити рись — це велика удача для людини.

Слух у рисі відмінний, тому вона здатна почути кроки людини на відстані в кілька кілометрів. При полюванні на рись доводиться проявляти справжнє мистецтво.

Рись відчуває особливу неприязнь до лисиць і при будь-якій можливості намагається їх знищити.