Наведіть камеру на QR код біля вольєра

ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА ЧОРНА ПАНТЕРА

Насправді під словом «пантера» ховається не окремий біологічний вид, а цілий рід сімейства котячих, в який входять такі хижаки як лев, тигр, ягуар та леопард. Що ж стосується всім відомої чорної пантери, то нею є зазвичай леопард, який має відповідний чорний окрас.

Чому пантера чорна?

Чорне забарвлення пантери викликане особливими мутаціями генів тварини, відомими як меланізм.

Довжина тіла без хвоста складає від 90 до 190 см, з хвостом – все 150 – 300 см. Висота самців досягає 50-78 см. Вага самців не перевищує 75 кг. Зазвичай пантери більш агресивні, ніж інші леопарди.

Ці істоти дуже сприятливі до теплих і навіть жарких кліматів, тому їх можна найчастіше зустріти в тропічних лісах Африки, Південної Америки , Азії.

Через страх перед людьми, ці тварини намагаються триматися якнайдалі, але в історії бували випадки, коли хижаки могли проживати дуже близько до сіл і навіть міст. Великій небезпеці людині представляти вони не можуть, але в цілях самозахисту можуть нашкодити.

Харчуються леопарди різними копитними тваринами середніх розмірів: оленями, антилопами, козулями та іншими тваринами.

Цікавий Факт

Рецесивний ген, відповідальний за меланізм, значно частіше зустрічається в популяціях леопарда, що мешкають в лісових і гірських районах. Для того, щоб здобич залишилася в цілісності, леопарди затягують її на дерева. Проробляється ця процедура з неймовірною легкістю. Вчені в зоопарках встановили, що при схрещуванні плямистих леопардів з чорними народжуються кошенята обох типів забарвлення приблизно в рівному співвідношенні, а чорні батьки дають в основному чорне потомство.