Наведіть камеру на QR код біля вольєра

МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ МАГОТ

Маготи – красиві мавпи. Від інших макаків вони відрізняються відсутністю хвоста. Колись маготи мешкали в Європі, а нині вони зустрічаються в Тунісі, Алжирі, Марокко і на Гібралтарі.  Маготи проводять ночі на гілках дерев або серед скель. Вдень вони повільно пересуваються по своїй ділянці у пошуках їжі. Частіше, ніж інші мавпи, маготи перемішаються на чотирьох лапах, а на задні кінцівки вони підійматися тільки тоді, коли хочуть роздивитися все навкруги.

Максимальний розмір 75 см довжина і 16 кг вага. Це макака від жовтувато-коричневого до сірого зі світлішим низом забарвленням. Обличчя темно-рожеве, хвіст рудиментарний. Єдиний безхвостий вид зі свого роду. Пальці передніх кінцівок коротші за пальці задніх. Самиці менші самців.

На Гібралтарі маготи знаходяться під охороною, а їхня чисельність поповнюється внаслідок особин з Африки.

У 1763 році граф фон Шліфен привіз з Африки у свій маєток стадо маготів і помістив їх у величезний вольєр. Таким чином тварини жили там протягом 20 років.

Дорослі самці починають піклуватися про дитинчат вже через декілька днів після їх народження. Вони носять їх на руках, захищають від холоду, доглядають за шерстю і граються з ними.

Свого характерного червонувато-оливкового забарвлення маготи набувають лише у віці 4-5 років, до того вони мають шерсть чорного кольору зі світлим обличчям.

Цікавий Факт