Наведіть камеру на QR код біля вольєра

ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ ГІМАЛАЙСЬКІ ВЕДМЕДІ

Гімалайський ведмідь вид ссавців з ряду хижих. У Гімалаях влітку він живе на висоті 3000-4000 м, на зиму спускається до підніжжя гір. Гімалайський ведмідь за величиною майже вдвічі менший бурого і відрізняється від нього більш стрункою статурою, тонкою гостроносою мордою, великими округлими вухами; передні лапи сильніші задніх. Самці цього виду 150—190 см завдовжки, висота в загривку близько 70–100 см, важать 80—200 кг із середньою вагою близько 135 кг. Самиці помітно дрібніші — дорослі важать 40–125 кг, а великі до 140 кг.

Гімалайський ведмідь харчується змішаною їжею. Як і інші представники родини, він практично всеїдний.  Раціон білогрудого ведмедя залежить від пори року. Навесні він годується в основному торішніми кедровими горіхами та жолудями. У літній час білогрудий ведмідь їсть зелену рослинність і комах, наприклад, мурашок. Коли достигають ягоди й плоди, вони складають основу його раціону.

Цікавий Факт

Білогрудий, або гімалайський, ведмідь досить миролюбний; він намагається уникати зустрічей з людиною. Проте ведмеді-шатуни, розбуджені під час сплячки, можуть бути дуже небезпечними.

У горах білогрудий ведмідь влаштовує на снігу „гніздо”. Для цього він приносить листя та гілки. На цьому лежаку ведмідь ніжиться у променях сонця або обсихає після снігопадів. Він поїдає соковиті молоді рослини, які пробиваються із землі на місці відпочинку.

Китайці вірять, що кістки та м’ясо білогрудого ведмедя мають цілющі властивості.